tel. +48 693 768 220

ul. Garażowa 4

02-651 Warszawa

 

Próba szczelności / Próby ciśnieniowe

 

Próba szczelności instalacji wodnej jest weryfikacją, czy wykonany lub wyremontowany system zaopatrywania w wodę można bezpiecznie eksploatować. Próba wykonywana jest przed montażem armatury i urządzeń sanitarnych nie tylko w obiektach nowo projektowanych, ale także w tych budynkach, w których przeprowadzono modernizację dotychczas użytkowanej instalacji wodnej.

Wykonywana przez nas próba ciśnieniowa instalacji wodnej zgodna jest z normą PE-EN1264. Usługę realizujemy zarówno w instalacjach ciepłej, jak i zimnej wody użytkowej, a także w systemach centralnego ogrzewania. Próbę wykonuje doświadczony technik, korzystający z certyfikowanego manometru, pozwalającego precyzyjnie określić ciśnienie wewnątrz instalacji.

Dlaczego PROTEK

 

Jesteśmy specjalistyczną firmą zajmującą się lokalizacją przyczyn zalania i usuwaniem szkód po zalaniu.

 

Jesteśmy w stanie zlokalizować przyczynę zalania i skutecznie ją wyeliminować. Dobieramy sprzęt dostosowany do temperatury i poziomu wilgotności, dzięki czemu skutecznie usuwamy szkody po zalaniu. Osuszanie podposadzkowe przeprowadzamy na profesjonalnym sprzęcie Szwedzkiej firmy Corroventa.

 

Próba szczelności instalacji wodnej Warszawa

 

Próba szczelności instalacji wodnej w Warszawie jest usługą, jaką wykonujemy na zlecenie klientów indywidualnych, a także zarządców i administratorów dużych obiektów, o różnym przeznaczeniu. Badanie realizowane jest dwukrotnie dla każdej instalacji, dzięki czemu otrzymane wyniki są wiarygodne. Wykonaną próbę potwierdzamy odpowiednim protokołem, sporządzanym w obecności inwestora, kierownika budowy lub inspektora nadzoru.

Próba ciśnieniowa instalacji wodnej w Warszawie przeprowadzana jest w optymalnej temperaturze, co ma ogromne znaczenie w przypadku zimnej wody użytkowej. Po napełnieniu instalacji oraz jej odpowietrzeniu zwiększamy ciśnienie próbne do bezpiecznej wartości, określonej zwykle przez producenta rur. Badanie realizowane jest w dwóch etapach – wstępnym i zasadniczym. Tak wykonana próba ciśnieniowa instalacji daje pewność wyników.

Próba ciśnieniowa instalacji wodnej powietrzem

 

Usługą, jaką również oferujemy naszym klientom, jest próba ciśnieniowa instalacji wodnej powietrzem. Metoda ta cechuje się dokładnymi wynikami pomiarów. Do jej wykonania niezbędne są kompresory lub gazy techniczne. W przypadku próby ciśnieniowej powietrzem rozpoczynamy od inspekcji instalacji, po której przeprowadzana jest próba wstępna oraz zasadnicza. Ewentualne nieszczelności wykrywamy z wykorzystaniem środka pieniącego, umieszczanego w miejscach łączenia instalacji.

Jeśli szukasz rzetelnej i profesjonalnej firmy do wykonania próby szczelności – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Podczas wstępnej rozmowy przekażemy wszystkie informacje związane z realizacją usługi, a także ustalimy dogodny termin, w którym zostanie przeprowadzona próba szczelności instalacji wodnej. Cena badania ustalana jest indywidualnie, w zależności od wielkości obiektu, a także rodzaju instalacji. Zapraszamy do współpracy!

KONTAKT

ZOBACZ NAS

2019 . Protek . All Rights Reserved

Stworzone przez henstudio.eu

 

Próba szczelności

Próba ciśnieniowa instalacji oznacza sprawdzenie szczelności przewodów instalacyjnych lub w przypadku lokalizacji wycieku określenie miejsca w którym mógł wystąpić. Próba szczelności bardzo często ujawnia przecieki, które niestety zwykle pociągają za sobą konieczność zniszczenia przynajmniej fragmentów podłóg oraz ścian.

 

Lokalizacja wycieków wody i sprawdzania szczelności instalacji wodnej polega na wykonaniu szeregu pomiarów, które mają na celu określenie miejsca przecieku.

 

 

Dlaczego PROTEK ?

 

Jesteśmy specjalistyczną firmą zajmującą się lokalizacją przyczyn zalania i usuwaniem szkód po zalaniu.

 

Jesteśmy w stanie zlokalizować przyczynę zalania i skutecznie ją wyeliminować. Dobieramy sprzęt dostosowany do temperatury i poziomu wilgotności, dzięki czemu skutecznie usuwamy szkody po zalaniu. Osuszanie podposadzkowe przeprowadzamy na profesjonalnym sprzęcie Szwedzkiej firmy Corroventa.